descrierea produsului: Ambalare în carcasă Comparabil cu ingredientele active ale aspirinei în doză mică Bayer®† Capac ușor de deschisAnalgezic (antiinflamator nesteroidian)‡Terapia cu aspirin㇇Acoperire de siguranță Încredere - Calitate - Experiență Instrucțiuni de utilizare: Pentru ameliorarea temporară a durerilor minore sau conform indicațiilor medicului Luați conform recomandărilor. Deoarece acest produs este cu eliberare prelungită, nu oferă o ameliorare rapidă a durerilor de cap sau a altor simptome care necesită o ameliorare imediată.. Alte utilizări pentru Safe Coated Aspirin 81 mg Adresați-vă medicului dumneavoastră despre acest lucru.†Acest produs nu este fabricat sau distribuit de Bayer HealthCare LLC, distribuitorul Bayer® aspirinei în doză mică.‡Consultați-vă medicul sau personalul medical înainte de a lua acest produs pentru a promova sănătatea inimii.. Aspirina nu funcționează pentru toată lumea. ‡‡Acoperirea ajută la prevenirea tulburărilor gastro-intestinale.
Instrucțiunile de utilizare: Luați fiecare doză cu un pahar plin de apă. Adulți și copii de 12 ani și peste: Luați 4 până la 8 comprimate la fiecare 4 ore, fără a depăși 48 de comprimate în 24 de ore, cu excepția cazului în care vă recomandă medicul dumneavoastră.. Copii sub 12 ani: Consultați medicul.
Ingrediente: Informații despre medicamente Ingrediente eficiente (1 tabletă) Scop: Aspirina 81 mg (AINS) * Calmarea durerii * Agent antiinflamator nesteroidian Alte ingrediente D&C Galben Nr. 10, FD&C galben nr. 6, copolimer acid metacrilic, celuloză microcristalină, amidon gelatinizat (porumb), dioxid de siliciu, bicarbonat de sodiu, laurilsulfat de sodiu, acid stearic, talc, dioxid de titan, citrat de trietil.
Precauții: Ambalaj invizibil: Nu utilizați dacă sigiliul de siguranță imprimat sub capac este deteriorat sau lipsește. Sindromul Reye: Copiii și adolescenții cu sau care se recuperează de la varicela sau simptome asemănătoare gripei nu ar trebui să utilizeze acest produs. do. Dacă experimentați modificări comportamentale, inclusiv rău de mișcare sau vărsături, atunci când utilizați acest produs, consultați-vă medicul, deoarece astfel de simptome pot fi semne precoce ale sindromului Reye, o afecțiune rară, dar gravă. Avertisment privind riscul de alergie: Aspirina poate provoca reacții alergice grave, cum ar fi: Poate cauza: urticarie umflare facială șoc astm (respiraţie şuierătoare)sângerare de stomac AVERTISMENT: Acest produs conține un medicament antiinflamator nesteroidian (AINS), care poate provoca sângerări severe ale stomacului. Șansele tale sunt mai mari dacă tu: Aveți peste 60 de ani. Aveți un ulcer de stomac sau probleme de sângerare. Luați diluanți de sânge (anticoagulante) sau steroizi Alte medicamente, inclusiv AINS eliberate pe bază de rețetă sau fără prescripție medicală (cum ar fi aspirina, ibuprofenul, naproxenul) Dacă luați medicamente Dacă beți mai mult de 3 băuturi alcoolice în fiecare zi în timp ce utilizați acest produs Dacă luați mai mult sau mai mult decât este recomandat Nu utilizați dacă: A se evita.Dacă sunteți alergic la aspirină sau la alți calmante de durere/febră.Dacă ați avut vreodată o reacție alergică la acest produs sau la oricare dintre ingredientele acestuia.Consultați medicul înainte de utilizare dacă:Avertismentul privind sângerarea stomacală se aplică în cazul dumneavoastră:Aveți tulburări de stomac, cum ar fi arsuri la stomac Dacă aveți antecedente de probleme Dacă aveți tensiune arterială crescută, boli de inimă, ciroză sau boli de rinichi Dacă aveți astm bronșic Dacă luați diuretice Dacă luați în prezent orice medicament pe bază de rețetă pentru: Consultați medicul sau farmacistul înainte de utilizare. Va rog sa ne contactati. Guta Diabet Artrita Dacă apare o reacție alergică, întrerupeți utilizarea și consultați un medic. Obțineți ajutor medical imediat. Dacă ați prezentat oricare dintre următoarele simptome de sângerare gastrică: Amețeli Sânge în scaun sau scaun negru Dureri de stomac care persistă Dureri care se agravează sau durează mai mult de 10 zile Febră care se agravează sau durează mai mult de 3 zile Roșeață sau umflare Apar simptome noi Dacă aveți tinitus sau pierderea auzului, aceste simptome pot fi semne ale unei boli grave. Dacă sunteți însărcinată sau alăptați, asigurați-vă că consultați un profesionist din domeniul sănătății înainte de utilizare. Nu utilizați niciodată aspirina în ultimele trei luni de sarcină, cu excepția cazului în care este prescris în mod specific de către medicul dumneavoastră. Poate cauza probleme pentru făt sau dificultăți în a naște. A nu se lăsa la îndemâna copiilor. În caz de supradozaj, solicitați sfatul medicului sau apelați imediat un centru de urgență. A se pastra intre 15°C si 30°C (59°F și 86°F).
Ready in Case, aspirină, doză mică, 81 mg, 300 comprimate acoperite enteric